Poniższy wykres przedstawia liczbę unikalnych odwiedzin pochodzących tylko z wyszukiwarek internetowych na przestrzeni czerwiec 2011 – luty 2012:

Wykres nr 1
Wykres odwiedzalności

Podjęte przez naszą firmę SolidSEO działania miały na celu wsparcie tradycyjnych form marketingowych i wypromowanie witryny klienta w internecie. Dzięki długofalowej współpracy serwis odnotował dynamiczny wzrost liczby odwiedzających. Na sukces złożyła się dokładna, oparta o twarde dane analiza słów kluczowych wartościowych dla branży klienta, na które strona była następnie pozycjonowana. Zwiększona widoczność strony na starannie dobrany frazy przełożyła się na skuteczność działań SEO jako formy reklamy w internecie.

Poniższy wykres przedstawia pozycję słów kluczowych (oś y)

na przestrzeni 7 miesięcy (oś x):

Wykres nr 2

Pozycje w GooglePowyższy wykres ilustruje stopniowy wzrost pozycji na wszystkich pozycjonowanych frazach kluczowych (kolor=osobna fraza). W grudniu, dzięki odniesionym korzyściom, klient zdecydował się na poszerzenie współpracy i dobranie kolejnych słów do pozycjonowania. Ten krok pozwolił na zwiększenie efektywności tej formy reklamy w internecie. Zauważyć można korelację między wzrostem pozycji na poszczególne słowa kluczowe (wykres nr 2), a ilością odwiedzin (wykres 1).

ZOBACZ TEŻ: